FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaKostka rádioKostka školaABSOLVENTSKÉ ROZHOVORY
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
2019-10-21 Piškworky
Darování krve 6. 2. 2019
Okresní kolo ve florbalu chlapců
Malování třídy P2.A
Vodák 2017 - podzim
Halloween 2010
Průvodcovské zkoušky 09
Florbal Uherský brod 6.3.2018

ABSOLVENTSKÉ ROZHOVORY   

“Prostě si seženete hosta, připravíte otázky, vezmete diktafon, nebo si sednete do studia a nahrajete bezvadný rozhovor, který poslouží jako vstupenka k maturitě”. Wow, fakt super. Tohle pro někoho, kdo v životě nemluvil do mikrofonu a nemá se zpovídáním lidí žádné zkušenosti, může být pěkný oříšek. Ale žádný strach, ve finále to zvládne každý.

Nejdůležitější je výběr samotného hosta. Využijte toho, že si sami můžete vybrat osobu, která Vás zaujala a víte, že dokáže zaujmout i ostatní. Vybíráte si z oblasti, která je vám blízká. Ať už je to muzikant, hokejista, či váš tatínek. Pak už si jen připravíte okruh otázek, domluvíte setkání a je to. Dál už to jde samo.

Hlavní je zachovat klid a rozhovor brát jako přátelský pokec. Samozřejmě stále na jisté profesionální úrovni. Mít skvělou přípravu a především vhodně vybrané místo pro nahrávání je cesta k úspěchu. A málem bych zapomněla, stud hoďte za hlavu. Uvidíte, že se vám i tenhle rozhovor ze střední bude jednou hodit. Stejně jako mně.

 

Rozhovor: EMMA SMETANA – zpěvačka a moderátorka
 

Inspirativní žena, která je tváří mnoha talentů. Bývalá moderátorka televize Nova, nynější moderátorka DVTV. Také muzikantka, která s vlastní kapelou objíždí Česko. Spatřit jsme ji mohli i v několika českých filmech a seriálech. Domluví se česky, francouzsky, anglicky, německy, španělsky a hebrejsky. Tři roky je také hrdou matkou. Řeč je o Emmě Smetana.

Autorka: Nikol Panošová (2020)

 
 
Rozhovor: Klára Janečková - spisovatelka
 

Klára Janečková je česká spisovatelka a dětská psycholožka pocházející z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem. Za celou kariéru ji prozatím vyšlo jedenáct úspěšných knih a na dalších již pracuje. Psaní vnímá jako svou terapii a lásku, nikoli jako práci, a to již od dětství, kdy začala tvořit první povídky.

Autorka: Simona Langerová (duben 2020)

 
 
Rozhovor: Veronika Cifrová Ostrihoňová - moderátorka
 

Žena, která i přes svou stydlivost v dětství moderuje talk show Sit Down Stories a natáčí reportáže v rámci televize Markíza. Ve svém životě již okusila život v Paříži a New Yorku a svými činy inspiruje lidi i na sociálních sítích. Své zvučné jméno využívá k podpoře nadačních organizací a jednu by i chtěla založit.

Autorka: Nikol Panošová (duben 2020)

 
 
Rozhovor: Jana Červenková - maskérka
 

Mladá maskérka a vizážistka Jana Červenková je rodačka z Valašských Příkaz. Dokázala se probojovat od úplného začátku až k filmům, které všichni dobře známe. V Českém lvu byla nominována za nejlepší masku ve filmu Hastrman. V oboru pracuje už 10 let. Dozvíme se: Jak se stala známou maskérkou a čím je zajímavé prostředí filmů?

Autorka: Adéla Mišová (duben 2020)

 
 
Rozhovor: Luboš Jenáček – hokejový trenér
 

Luboš Jenáček začal s hokejem ve svých čtyřech letech ve Zlíně. Jako junior již nahlédl do extraligového A-týmu, poté přišla vojna, kde hrál za Duklu Tábor. Srdce ho ale táhlo na Vsetín, v extralize vyhrál dva tituly. Potom hrál za Třinec, Havířov, Kralupy a Uherské Hradiště, kde přešel na trenérskou lavici. Od roku 2016 je trenérem vsetínského A-týmu.

Autor: Šimon Jenáček (březen 2020)

 
 
Rozhovor: Tomáš Šimko - učitel a ICT koordinátor
 

Na studentském Kostka rádiu host Ing. Tomáš Šimko přibližuje posluchačům své profesní role učitele a ICT koordinátora v jedné osobě. Vysvětluje recept na každodenní úsměv na tváři, či jak se stane, že člověk naváže spolupráci s takovým gigantem, jakým je Microsoft.

Autor: Daniel Žlebek (únor 2020)

 

 
 
Rozhovor: Kristýna Vodáková - studentka a zakladatelka festivalu
 

Studentka střední školy Kostka, předsedkyně zastupitelstva dětí a mládeže v Novém Jičíně, místopředsedkyně parlamentu dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, zakladatelka festivalu CoffeeCake a founder kampaně "Jsem..."  a milovnice kávy a cestování. Ne, to není začátek vtipu. To je Kristýna Vodáková.

Autorka: Klára Vajglová (leden 2020)

 
 
Rozhovor: Dagmar Najdenova - cestovatelka a bývalá baletka
 

Dámakterá svůj život zasvětila baletu a cestování. Dagmar Najdenova nás provedla zákulisím své baletní kariéry a povyprávěla o svých cestách, které jí může kdekdo závidět. Je povolání baletky opravdu tak náročné? Jak v sedmdesáti letech zvládla měsíční turistické pobyty v cizině? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v rozhovoru.

Autorka: Anna Boráková (únor 2020)

 
 
 
Rozhovor: Jasněna Vláhová - zakladatelka hodinářské firmy JVD
 

Jasněna Vláhová je podnikatelkou a zakladatelkou hodinářské firmy JVD. Po letech si také splnila sen a otevřela malý penzion v Novém Městě nad Metují. Prozradila něco z úplných začátků firmy, jaké to je každý den pracovat s rodinou až po rady k úspěšnému podnikání.

Autorka: Nikola Ježová (březen 2020)

 

 
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA