ÚvodKostka školaProjektyKostka školaOdborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji (2014)

Okresní kolo ve florbalu chlapců
Koncert - Praha
Akademie II. - profi (více Rserver)
Osvětim
Prezentiáda - Praha
Mikulášský turnaj
Sportovní kurz L3.A

Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji (2014)

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.

Popis projektu

Projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji je zaměřen na zvýšení zaměstnatelnosti a zaměstnanosti uchazečů o zaměstnání, kteří spadají do skupiny mladých osob do 30 let věku. Jejich hlavní nevýhodou oproti ostatním uchazečům o zaměstnání je úplná absence praxe nebo jen minimální pracovní zkušenosti, což má za následek neúspěch při hledání zaměstnání, jež může vést ke ztrátě motivace a seberealizace v profesní oblasti. Těmto uchazečům o zaměstnání je potřeba pomoci vstoupit na pracovní trh, zvýšit jejich odborné dovednosti a znalosti, kvalifikaci a nalézt pro ně adekvátní zaměstnání. Součástí projektu jsou zejména poradenské činnosti, které budou zabezpečovány interně prostřednictvím odborných poradců úřadu práce.

Účastníkům projektu budou poskytnuty služby skupinového a individuálního poradenství s cílem zjistit jejich skutečný zájem, motivaci, kvalifikační předpoklady a osobnostní potenciál pro následný výkon odborné praxe.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zajištění odborné praxe, ale také podpora pracovních míst, které zaměstnavatelé pro cílovou skupinu vytvoří. Účelem projektu je poskytnout mladým lidem do 30 let, prostřednictvím praxe, kvalitní a dlouhodobé zaměstnání. Odborné praxe budou v případě potřeby kombinovány s rekvalifikacemi a interními poradenskými činnostmi, které připraví kandidáty pro efektivní výkon praxe u konkrétního zaměstnavatele.

V případě osob bez dokončené odborné kvalifikace budou poradenské aktivity směřovány ke vstupu do vzdělávacího systému či k opětovnému zahájení přípravy na povolání, a to s využitím kariérového poradenství Úřadu práce.

Cílové skupiny

Cílovou skupinou projektu jsou mladí lidé do 30 let věku, bez rozdílu dosaženého stupně vzdělání, kteří jsou v evidenci na úřadu práce déle než 4 měsíce (ale i do 4 měsíců), a postrádají pracovní zkušenosti nebo mají jen minimální pracovní zkušenosti v souhrnné délce max. 2 roky po ukončení přípravy na povolání.

Osoby z cílové skupiny budou osloveny a vybírány na příslušných kontaktních pracovištích Úřadu práce ve Zlínském kraji.