FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaDomov mládežeKostka školaZákladní charakteristika DM
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
3. nultý ročník
Live stream 6. narozeniny Kostka rádia
Adaptační kurz G4.A 6.9.2018
2019-11-06 Volejbal chlapci okrsek
Vánoční večírek
Memoriál Katky Bělíkové
Piškvorky
Švýcarsko

Základní charakteristika DM   

Domov mládeže s jídelnou je součástí areálu Střední školy Kostka s.r.o. ve Vsetíně od roku 2002. Jde o moderní školské zařízení s kapacitou 160 lůžek, které slouží pouze studentům SŠ Kostka. Domov mládeže je situován 5 min. pěší chůze od vlakového i autobusového nádraží.

Pokoje dvojí kategorie mají předsíň, vlastní sociální zařízení a koupelnu se sprchovým koutem. Každý z ubytovaných má k dispozici postel, ložní prádlo, pracovní místo u stolu, židli, uzamykatelnou šatní skříň s nástavcem, noční stolek a poličky.

Materiální vybavení domova mládeže je určeno pro studenty, žáky a zaměstnance domova. Na každém pokoji je zdarma možnost připojení k internetu. Pro žáky, kteří nemají vlastní PC, jsou počítače k dispozici v učebnách výpočetní techniky. Žákům je dále k dispozici knihovna, klubovny, posilovna, hudebny, běžné učebny a ve vyhrazených hodinách sportovní hala. V budově DM je k dispozici kopírka, na níž mají žáci možnost tisknout nebo kopírovat. Kuchyňka vybavena varnou deskou, dvěma lednicemi, mikrovlnnou troubou, elektrickou troubou a rychlovarnou konvicí je žákům přístupná v odpoledních hodinách. V jídelně, která je součástí DM je rovněž k dispozici mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. Klubovny jsou vybaveny televizory a v jedné je umístěna knihovna DM, kde si žáci mohou kdykoliv vypůjčit některou z knih. Žáci a studenti mají možnost věnovat se sportovní a kulturní činnosti, návštěvám knihovny, kina, divadla, společenských akcí i jiným aktivitám, vždy dle aktuální nabídky vychovatelů. Mohou využít materiální vybavení, jako jsou společenské hry, sportovní potřeby, potřeby pro výtvarnou činnost a jiné.

Organizace domova mládeže se řídí Vyhláškou MŠMT ČR č.108/2005 ze dne 2. února 2005 Sb. o školských, výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních. Organizace DM spolu s Řádem domova mládeže a Denním režimem je k nahlédnutí v dokumentech ke stažení.

Domov mládeže je vzdálen 70 m od hlavní budovy A školy, pro pitný režim jsou zde instalovány automaty na teplé a studené nápoje.

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

červenec 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31