ÚvodKostka školaAktualityKostka školaTestování IQ na Kostka škole v úterý 30.11.2021.

Exkurze do Osvětimi 09
Sprachkurs Zethau
Školní kolo Chemické olympiády 11.3.2019
Hodina výtvarné výchovy
Vánoční turnaj školy 18.12.2017
Fotogalerie prostor nové školní budovy
Volby zástupců do krajského parlamentu mládeže
Stáž Španělsko

Testování IQ na Kostka škole v úterý 30.11.2021.

24.11.2021 13:30:00

Milí studenti, máte další možnost nechat si otestovat při oficiálním testování výši svého IQ.

Testování se uskuteční v úterý 30.11.2021 v 13.30 hod., sraz zájemců proběhne před ředitelnou školy v 13.25 hod.!

Zúčastnit testování se mohou jak studenti naší školy, tak jejich rodinní příslušníci či studenti jiných škol a zájemci z řad veřejnosti.

Zájemci mají možnost hlásit se buď přímo u pana ředitele PaedDr. Karla Kostky, MBA, Ph.D., který je testujícím mensy jmenovaným pro oblast zlínského kraje, nebo elektronicky na stránkách Mensy - www.mensa.cz.

Pro zájemce o vysokoškolské studium připomínáme, že řada vysokých škol a univerzit při dosažení určité výše IQ odpouští danému zájemci v rámci přijímacího řízení přijímací zkoušku.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát za život s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, obdrží od vedení Mensy certifikát o absolvování s udaným IQ. Tento certifikát má mezinárodní platnost.

Mensa byla založena roku 1946 v Oxfordu.

Je celosvětovým nevýdělečným apolitickým sdružením nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Základ organizace tvoří nadnárodní Mensa International. Pod jejím dozorem pak vznikají a působí jednotlivé národní pobočky.

Jednou z nich je i Mensa České republiky, která vznikla po rozpadu federace z Mensy Československo.

Střední škola Kostka ve Vsetíně je testovacím místem Mensy určeným pro střední Moravu, testování se ovšem mohou bez omezení zúčastnit i zájemci z celé republiky či ze zahraničí.

Výsledek testu je přísně chráněn proti zneužití, dozvídá se o něm pouze testující, testovaný a hlavní psycholog Mensy.

Jaké je hlavní poslání Mensy?
Ve stanovách je zakotveno, že cílem Mensy je využití inteligence ve prospěch lidstva. Jedná se zejména o podporu výzkumu vlastností, znaků i využití inteligence jako takové. Například v USA působí nadace MERF (Mensa Education and Research Foundation), která má status poradního hlasu v UNESCO atd. Více na stránkách mensy: www.mensa.cz

Přihláška k testování zde.