FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaTestování IQ na Kostka škole v pondělí 6. 11. 2023.
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Movember
Itálie
Maturitní ples
Itálie - Rimini
Praha L4.A 2017
Volejbalový turnaj "Vsetínský kantor"
Volby zástupců do krajského parlamentu mládeže

Testování IQ na Kostka škole v pondělí 6. 11. 2023.   

27.09.2023 13:30:00

Milí studenti, máte další možnost nechat si otestovat při oficiálním testování výši svého IQ.

Testování se uskuteční v pondělí 6. 11. 2023, sraz zájemců proběhne před ředitelnou školy v 13.25 hod.!

Zúčastnit testování se mohou jak studenti naší školy, tak jejich rodinní příslušníci či studenti jiných škol a zájemci z řad veřejnosti.

Zájemci mají možnost hlásit se buď přímo u pana ředitele PaedDr. Karla Kostky, MBA, Ph.D., který je testujícím mensy jmenovaným pro oblast zlínského kraje, nebo elektronicky na stránkách Mensy - www.mensa.cz.

Pro zájemce o vysokoškolské studium připomínáme, že řada vysokých škol a univerzit při dosažení určité výše IQ odpouští danému zájemci v rámci přijímacího řízení přijímací zkoušku.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát za život s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, obdrží od vedení Mensy certifikát o absolvování s udaným IQ. Tento certifikát má mezinárodní platnost.

Mensa byla založena roku 1946 v Oxfordu.

Je celosvětovým nevýdělečným apolitickým sdružením nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Základ organizace tvoří nadnárodní Mensa International. Pod jejím dozorem pak vznikají a působí jednotlivé národní pobočky.

Jednou z nich je i Mensa České republiky, která vznikla po rozpadu federace z Mensy Československo.

Střední škola Kostka ve Vsetíně je testovacím místem Mensy určeným pro střední Moravu, testování se ovšem mohou bez omezení zúčastnit i zájemci z celé republiky či ze zahraničí.

Výsledek testu je přísně chráněn proti zneužití, dozvídá se o něm pouze testující, testovaný a hlavní psycholog Mensy.

Jaké je hlavní poslání Mensy?
Ve stanovách je zakotveno, že cílem Mensy je využití inteligence ve prospěch lidstva. Jedná se zejména o podporu výzkumu vlastností, znaků i využití inteligence jako takové. Například v USA působí nadace MERF (Mensa Education and Research Foundation), která má status poradního hlasu v UNESCO atd. Více na stránkách mensy: www.mensa.cz

Přihláška k testování zde

 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

červenec 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31