FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaVýsledky předzkouškového kurzu
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Piškvorky - školní kolo
Vodák - Sázava
2020-01-12 Lyžák 2. týden M2.A+P2.A+P2.B
2019-09-03 Vltava
Florbal cup 28.3.2018
Florbal cup 5.11.2015
Nultý ročník IV. setkání

Aktuality   

Výzva k pohybu č. 12 - leden 2021.
 

18.01.2021

 

Dobrý den všem,

v příloze vám zasílám Výzvu k pohybu s číslem 12. Stále posilujeme střed těla. Tentokrát jsem si dovolila trochu více teorie, pro ty z vás, kteří se chtějí něco dozvědět o cvičení HIIT a již známém TABATA. V praktické části pak máte opět na výběr ze dvou možností rozehřátí (prosím přečtěte si úvodní odstavec k této výzvě), pak následuje samotné posilovací cvičení na střed těla a přidali jsme i další tip na protažení po cvičení. Komu se bude posilovací cvičení z tohoto týdne zamlouvat, tak může pokračovat v měsíčním programu zaměřeném na střed těla, který najdete pod videem. 

A především vás chceme pobídnout, necvičte jen doma na karimatce. Venku máme krásnou Ladovskou zimu, tak popadněte běžky, skialpy, sněžnice, hole, boby nebo sáně a HURÁ VEN!!!!

 

Zdraví a radostný zasněžený týden přejí

Petra Bačová a Vaši tělocvikáři.

 

 
 
 
Organizace výuky do konce ledna 2021
 

18.01.2021

 

Milí studenti.

Přestože epidemická situace se zlepšuje, pořád ještě probíhá distanční výuka, a na tom se pravděpodobně v nejbližších dnech nic nemění. Soustřeďte se tedy na uzavření klasifikace v jednotlivých předmětech, máte na to přesně týden. 

Klasifikace se uzavře v pondělí 25.1., klasifikační porada proběhne 26.1.  a vysvědčení (výpis z katalogového listu) byste měli dostat ve čtvrtek 28.1. V pátek by měly být pololetní prázdniny. Pokud v té době bude stále probíhat distanční výuka, známky za 1. pololetí najdete v bakalářích (tam budou i v případě, že budete ve škole) a vytištěný výpis obdržíte hned po návratu do školy.

Mějte se zatím hezky a sledujte školní poštu, případně webové stránky, kde vás budeme o všech změnách neprodleně informovat.

 

 
 
 
Pro uchzeče o studium - nultý ročník v sobotu 16. 1. 2020 se ruší
 

12.01.2021

Milí uchazeči o studium. Pandemická situace je bohužel stále složitá, a vzhledem k opatřením vlády musíme zrušit plánovaný nultý ročník, který měl proběhnout tuto sobotu. Děkujeme za pochopení. O případných dalších termínech nultých ročníků vás budeme i na školním webu včas informovat. Páteční den otevřených dveří se na rozdíl od nultého ročníku uskuteční tak, jak je uvedeno v superaktualitě, tedy po telefonickém objednání na určitou hodinu.

 
 
 
Výzva k pohybu č. 11 - leden 2021.
 

11.01.2021

Zdravíme vás všechny,

 

tradičně se vám v posledních minutách neděle hlásíme s pohybovou chvilkou na další týden. Na programu máme posilování břišních svalů. Budeme se držet čtyř hlavních zásad, stejně jako minule. Začneme rozehřátím. Na výběr máte tentokrát ze dvou variant, komu vyhovoval TABATA song, pustí si první variantu - tentokrát s pohledným mužem, kdo chce vyzkoušet něco nového, pustí si variantu číslo dvě, a to rozehřátí s Olgou Šípkovou, jehož součástí ji i strečink před samotným cvičením, takže tento krok pak můžete přeskočit. K samotnému posilování pak budete potřebovat overball, který ovšem můžete bez problémů nahradit menším polštářkem. Po cvičení určitě neopomeňte protažení. Při posilování mají svaly tendenci se zkracovat, jejich následné protažení je tedy více něž důležité!

 

Mějte se pěkně!

 

Zdraví Vaši tělocvikáři.

 
 
 
Výzva k pohybu č. 10 - leden 2021.
 

04.01.2021

Zdravíme všechny!

 

Nejprve bychom vám rádi popřáli vše nejlepší do roku 2021. Zejména pak zdravé tělo a pozitivní mysl!

 

Začíná nám nový rok. Všichni jistě doufáme, že život se pomalu začne vracet do zajetých kolejí. Rok minulý byl náročný, všem nám něco vzal, ale všem nám také něco dal. Mnohé jsme se o sobě dozvěděli. Něco možná nebylo zrovna lichotivé, na tom je třeba zapracovat, něco však jistě bylo i úctyhodné a to je třeba rozvíjet. Naše společná snaha o rozvoj těla i ducha je věřím pozitivní – v tom nejlepším smyslu tohoto slova, a tak věřím, že se již všichni těšíte, co jsme si pro vás připravili na leden. V lednu se budeme věnovat posilování břišních a zádových svalů. Ušli jsme již společně kus cesty – naučili jsme se správně dýchat za pomoci dechových cvičení, protáhli jsme svaly za pomoci jógy a aktivovali jsme hluboký stabilizační systém za pomoci jednoduchých, ale velmi účinných cviků. Je tedy na čase pořádně se do toho opřít. Tak nahoďte cvičební úbor a jde se na věc! 

 

A nezapomeňte: i v roce 2021 platí "Ve zdravém těle, zdravý duch" aneb "Ve zdravé škole, zdravý duch".

 

 

Zdraví Petra Bačová a Vaši tělocvikáři.

 

 

 
 
 
PROVOZ ŠKOLY OD 27. PROSINCE 2020 DO 10. LEDNA 2021
 

02.01.2021

Podle nařízení vlády ČR ze dne 23. 12. 2020 bude probíhat po prázdninách výuka v týdnu od 4. 1. 2021 do 10. 1. 2021 na středních školách distančním způsobem. Vrátíme se tedy k formě vyučování na dálku, kterou tak dobře známe z jara a podzimu 2020. K prezenční výuce bychom se v případě ústupu pandemie Covid 19 měli vrátit v pondělí 11. 1. 2021. Upřesnění v závislosti na pokynech vlády či ministerstva školství budeme zveřejňovat na webových stránkách školy v aktualitách. 

 
 
 
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ROCE 2021
 

31.12.2020 23:30:00

 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v roce 2021

V roce 2021 počítáme se dny otevřených dveří vždy v pátek 15. 1., 5. 2. a 19. 2. 2021 od 8.00 do 16.00 hod. Jejich průběh bude uzpůsoben protiepidemickým nařízením, zájemci o prohlídku školy budou provedeni školním areálem individuálně a poté budou mít možnost pohovořit s panem ředitelem. Uvítáme, pokud se návštěvníci školy nahlásí dopředu na tel. 603 259 095, usnadní nám to organizaci akce. Těšíme se na Vás! Pár slov pana ředitele k přijímacímu řízení najdete na https://youtu.be/3tgSSQvh2Iw.

 

 
 
Testování IQ na Kostka škole ve středu 13. 1. 2021.
 

27.12.2020 13:30:00

Milí studenti, ve středu 13.1.2021 máte další možnost nechat si otestovat při oficiálním testování výši svého IQ. Info pro čtvrťáky - některé vysoké školy přijímají studenty, kteří prokáží nadprůměrné IQ (zpravidla od 115 či 120 výše) bez přijímajících zkoušek.

 
 
 
Vánoční prázdniny
 

19.12.2020

Vánoční prázdniny

 

Rozhodnutím vlády ČR budou vánoční prázdniny zahájeny v pondělí 21. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. V roce 2020 se tedy šlo do školy naposledy v pátek 18. prosince. Užijeme si tedy celkem 16 dnů volna v kuse, a znovu se ve škole potkáme v pondělí 4. ledna 2021 (pokud se nezhorší pandemická situace). Sledujte prosím na začátku nového roku aktuality na školním webu, zveřejníme konkrétní informace o tom, jak bude organizace studia vypadat.

Vedení školy

 
 
 
Krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v roce 2021!
 

18.12.2020

Milí kolegové, milí studenti, přátelé a kamarádi!

Dovoluji si popřát Vám krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí do roku 2021. Žijeme v podivném období, kdy v souvislosti s covidem 19 řada zaběhaných a samozřejmých věcí pozbývá platnosti a musíme se přizpůsobovat nejrůznějším omezením. Nenechejme si jimi zkazit Vánoce. Buďme na sebe opatrní, dodržujme co je třeba, a hlavně - užijme si svých blízkých a sdílejme sváteční atmosféru alespoň na dálku i s těmi, s kterými se letos nemůžeme potkat osobně.

 
 
 
Výzva k pohybu č. 9 - prosinec 2020
 

14.12.2020

Pěkný den všem,

 

hlásíme se vám s Výzvou k pohybu s číslem 9. Chyběla vám jóga? Pokud ano, tak určitě na nic nečekejte a pusťte se s námi do cvičení hlubokého stabilizačního systému pro tento týden, tentokrát pod taktovkou jógy. Máme pro vás připraven dokonalý vánoční balíček, vše co jsme vám doposud v našich výzvách představili, tedy dechová cvičení, jóga a stabilizace hlubokého svalstva středu těla v jednom krátkém, ale intenzivním videu. V teoretické části naší výzvy k pohybu jsme se trošku rozpovídali o problematice chápání rozdílu cvičení HSS a CORE a o záludnostech oblíbeného cviku PLANK.

 

Přejeme vám, pokud možno, pohodový vánoční čas a najděte si prosím při tom všem pečení cukroví, balení dárků a pečlivém vánočním úklidu čas také na sebe a zacvičte si s námi!

 

Zdraví Vaši tělocvikáři!

 
 
 
Výzva k pohybu č. 8 - prosinec
 

07.12.2020

 

Dobrý den všem,

hlásíme se vám s prosincovou Výzvou k pohybu, tentokrát s číslem 8. V minulém týdnu jsme se pustili do posilování, lépe řečeno stabilizace hlubokého systému břišního a zádového svalstva. Na tento týden pro vás máme další sérii cviků pro tuto skupinu svalů. 

Pokud začnete s posilováním středu těla, začněte prosím vždy od nejhlubší vrstvy - tedy hlubokého stabilizačního systému (HSS) a pokračujte směrem k vnějším svalovým skupinám v této oblasti. Jedině tak neporušíte funkčnost a správnou propojenost jednotlivých pohybů, které nám tyto svaly umožňují. A pekáč buchet na břiše? O ten nám v první řadě nejde, ale budete-li cvičit poctivě a především pravidelně, možná i na něj dojde.

Mějte se pěkně a buďte v pohybu!

 

Zdraví Vaši tělocvikáři

 
 
 
Odjezdy školního autobusu od školy
 

07.12.2020

Odjezdy školního autobusu do Púchova po vyučování zůstávají beze změny, tzn. pondělí, středa, pátek v 13.40 hod., úterý a středa 14.40 hod.

 
 
 
Aktuální informace k přechodu hranic Česká republika – Slovenská republika.
 

04.12.2020

 

Pro studenty neznamená přechod hranice ani při současných opatřeních problém, podle vyhlášky ročník 30, čiastka 19  Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky vydané 3. decembra, mohou nadále bez omezení překračovat hranice osoby, které

a) majú trvalý pobyt alebo prechodný pobyt v Slovenskej republike a súčasne spĺňajú tieto podmienky:

1. navštevujú, študujú alebo sa uchádzajú o navštevovanie alebo štúdium na materskej, základnej, strednej škole alebo vysokej škole v Českej republike, Poľskej republike, Maďarsku alebo Rakúskej republike a

2. sú schopné preukázať sa pri vstupe na územie Slovenskej republiky potvrdením o skutočnosti uvedenej v prvom bode a že prebiehajú uvedené skutočnosti prezenčnou formou (potvrdenie vydané školou).

Potvrzení o studiu si vyplňte a předložte k potvrzení na sekretariátu školy. Formuláře jsou k dispozici v papírové podobě na recepci v budově A, posíláme je i v elektronické podobě k případnému vytisknutí.

Vedení školy

 

 
 
 
Návrat studentů do školy a plný provoz školního autobusu
 

02.12.2020

 

Milí studenti,

v souvislosti s rozvolňováním protiepidemických opatření se k maturantům a třídě G2A vrátí do školy příští týden další studenti. Dle nařízení vlády musí jít o tzv. rotační výuku, kdy se studenti prvních, druhých a třetích ročníků a tomu odpovídajících ročníků gymnázií v následujících týdnech vystřídají. Studenti maturitních ročníků a studenti třídy G2.A budou nadále chodit do školy bez přerušení.

 

Týden 7. - 11. 12. nově nastoupí třídy:
P1.A, P1.B, P1.C, L1.A, L1.B, M1.A, M1.B, G3.A, G4.A, zbytek (níže uvedení) zůstávají na distanční výuce
Týden 14. - 18. 12. nastoupí třídy:
P2.A, P2.B, P3.A, P3.B, L2.A, L3.A, M2.A, M3.A, G5.A, zbytek (výše uvedení z týdne 7. - 11. 12.) se vrací na distanční výuku
Týden 21. - 22. 12. nastoupí opět třídy z týdne 7. - 11. 12. 2020 (třídy z týdne 14. - 18. 12. se vrací k distanční výuce).


Školní autobus bude od pondělí 7. 12. jezdit v běžném režimu po celé trase včetně Valašských Klobouk, odjezd z Púchova v 6.40 hod. Domov mládeže i jídelna jsou v provozu, obědy i celodenní stravu si již můžete objednávat.

 

Těšíme se na Vás (a snad i Vy na nás) !

 

Vedení školy.

 

 
 
 
Výzva k pohybu č. 7 - prosinec 2020
 

02.12.2020

 

Zdravíme všechny! 

Za sebe se Vám chci omluvit, že jsem narušila pravidelnost rozesílání našich Výzev k pohybu. Internetové připojení tady v našich končinách není vždy 100 %. Včera mne poprvé za dobu distančního vyučování nechalo na holičkách. Snad se to již nebude opakovat.

Dnes už je vše v pořádku, tak nasaďte trička, šortky a jdeme na to!

 

Máme tady prosinec a s ním slíbené posilování. A kde jinde začít než v samém jádru našeho těla. Přesně tam, na čem to všechno doslova stojí, ale taky padá. Už jste slyšeli o hlubokém stabilizačním systému tzv. HSS? Že ne? Tak rozklikněte naši Výzvu k pohybu a pojďte s námi do toho! Není se čeho bát. Uvidíte, že vám to nesmírně prospěje.

 

Jak se říká: s chutí do toho a půl je hotovo! 

 

Zdraví Vás Petra Bačová a Vaši tělocvikáři.

 

 
 
 
Několik informací k příštímu týdnu
 

29.11.2020

Milí studenti,

od pondělí 30. 11. 2020 začíná prezenční (denní) výuka pro třídu G2A. Společně se čtvrtými ročníky čtyřletého studia a šestým ročníkem gymnázia se tak už ve škole potkáme s více než stovkou studentů. Jak to bude s třídami ostatních ročníků, to ještě uvidíme podle nařízení vlády – sledujte prosím jak aktuality na školním webu, tak zprávy v bakaláři, zatím pokračujeme ve výuce distanční. V provozu je již domov mládeže i školní jídelna.

 
 
 
Karel Kostka bude hostem vysílání Kostka rádia
 

24.11.2020

Zveme vás na úterní vysílání Kostka rádia, kterým vás provede Libor Čada a DJ Filip Čablík, začínáme 24.11.2020 v 18 hodin. Online stream najde ZDE.

 
 
 
Aktuální informace k letošním maturitním zkouškám
 

23.11.2020

INFORMACE PRO STUDENTY, KTEŘÍ CHTĚJÍ SKLÁDAT OPRAVNOU MATURITNÍ ZKOUŠKU V JARNÍM TERMÍNU MZ.

Vzhledem k tomu, že Cermat přepracovává přihlašovací systém, bude přihlašování studentů, kteří hodlají skládat opravné zkoušky mírně zpožděno (dle informací z Cermatu se systém spustí 1. prosince). Prosíme tedy o trpělivost. Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte prosím koordinátora maturitní zkoušky na naší škole Mgr. Radima Ondru na jeho emailu: ondra.radim@kostka-skola.cz . Děkujeme.

 
 
 
Výzva k pohybu č. 6 - listopad 2020
 

23.11.2020

Zdravím všechny,

v první řadě bych vám všem, co jste si našli chvilku a vyplnili jste náš kratičký dotazník, chtěla moc poděkovat. Jsme za vaši zpětnou vazbu velmi vděční. Moc nás těší, že vám naše práce v podobě Výzev k pohybu přijde smysluplná a inspiruje a motivuje vás ke cvičení. Naší snahou je především kompenzovat vám ty mnohdy nekonečné hodiny u počítače ve snaze řádně plnit všechny úkoly distanční výuky. Vybíráme proto aktivity a cvičební postupy, které jsou snadno proveditelné a pomohou vašemu tělu trošku se protáhnout a srovnat. Mnozí z vás jste zmiňovali, že ve volných chvilkách posilujete. Nechali jsme se inspirovat a počínaje prosincem začínáme i v našich Výzvách k pohybu s posilovacími cviky. Můžete se na ně tedy už pomaličku těšit. 

Mgr. Petra Kostková

 

 
 
 
Následující
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA