ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVýstava na stromech byla úspěšná

Den teplákových souprav
Čtvrtý nultý ročník 13.2.2016
Třídní tabla 2011/2012
Studentské prezidentské volby
Pasování třeťáků
Kostka ples
2019-10-07 Narcis u zámku
Ingolstadt

Výstava na stromech byla úspěšná

13.10.2019

Naše škola již potřetí pořádala celostátní výstavu Na stromech, a to opět ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, ve dnech 5. -12. 10. 2019, ve světovém Týdnu důstojné práce.

Výstava byla symbolicky umístěna na stromy v zámeckém parku. Shlédlo ji minimálně 623 zájemců, kteří nám poskytli zpětnou vazbu, což nás překvapilo a potěšilo. Jsme moc rádi za tak velký zájem. Akci pořádáme jako Fairtradová škola ve Fairtradovém městě Vsetín a šíříme tak do povědomí lidí informace o tom, že pochutiny jako kakao, káva, banány atd. sice konzumujeme my, a s chutí, ale jsou pěstovány, často za porušování lidských práv, v zemích tzv. třetího světa.

Stejná výstava probíhala na náměstí před knihovnou, kde ji instalovala LÍSKA, z. s., také za spolupráce našich žáků, tentokrát z G2.A.

Zapojeným žákům moc děkujeme za práci navíc, výstavu jsme společně instalovali, pak na ni týden dohlíželi a nakonec ji v sobotu 12. 10. 2019, po týdnu, odstranili. Plakáty dostaly v letošním deštivém počasí opravdu zabrat, nicméně nás potěšilo, že jsme se nesetkali ani s jediným projevem vandalismu či pokusu o ničení.

Výstava na stromech byla úspěšná