ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaTělesná výchova a sportKostka školaProfil absolventa

Třídní tabla 2009/2010
Akademie II. - profi (více Rserver)
Florbalový turnaj - chlapci
Zertifikat Deutsch
2019-09-21 Anglie - Bournemouth
Memoriál Katky Bělíkové
3. nultý ročník

Profil absolventa

Pedagogické lyceum je čtyřletý maturitní obor určený uchazečům se zájmem o humanitní obory, pedagogiku, psychologii, esteticko-výchovné disciplíny (výtvarnou a hudební výchovu), tělesnou výchovu a cizí jazyk, kteří chtějí po ukončení studia dále pokračovat ve vysokoškolském studiu zejména na pedagogických a filozofických fakultách připravujících učitele a vychovatele.

Výrazným přínosem studia tohoto oboru je odborná specializace na hudební, výtvarnou nebo tělesnou výchovu, završená maturitní zkouškou. Nadstandardní hodinová dotace umožní studentům dosáhnout ve zvolené výchově takové úrpvně, která jim připraví ideální podmínky pro úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na fakulty tělesné výchovy nebo vysoké školy uměleckého zaměření.

Studium oboru směřuje k tomu, aby absolvent

V oblasti povinného základu

Ve specializaci hudební výchova

Ve specializaci výtvarná výchova