PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

AKTUALITY

Školní zkouška studijních předpokladů pro uchazeče o obor Přeškolní a mimoškolní pedagogika proběhne ve středu 6. 3. 2024, pozvánka bude rozesílána elektronicky nejpozději tento víkend.

Předzkouškové kurzy startují od 2. 3. 2024 (test na nečisto) přihlášky: ZDE

26. 02.
Uchazečům o studium předškolní a mimoškolní pedagogiky.

V elektronickém systému Dipsy tento týden probíhají kontroly přihlášek, nelze tedy ještě vyfiltrovat všechny uchazeče o výše uvedený obor - proto zatím alespoň tímto způsobem potvrzujeme, že školní přijímací zkouška studijních předpokladů proběhne v původně plánovaném termínu, tj. 6. 3. 2024. Pozvánky pošleme ihned, jak nám to systém umožní. Pokud filtry v systému Dipsy ještě nebudou aktivní, zašleme pozvánku elektronicky na adresy uvedené v přihláškách nejpozději o tomto víkendu.

07. 02.
Nová radnice se mění ve školu

Jak probíhají stavební práce v tomto památkovém objektu z roku 1899?

05. 02.
Časté dotazy k vyplňování přihlášek ke studiu.

Lze uvést do přihlášky více zaměření oboru 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání? Nelze. „Žurnalistika, informatika a multimédia“, „Právo, řízení firem a bankovnictví“ či „Cestovní ruch, turismus a rekreologie“ jsou zaměřeními oboru, rozlišují se až ve výuce ve škole. Je tedy potřeba vybrat si pro přihlášku jedno ze zaměření oboru, po nástupu ke studiu ho lze změnit. Źebříček přijatých bude tedy vytvořen jednotně za obor Ekonomika a podnikání. Pokud chce uchazeč studovat na naší škole a mít ji uvedenu i na dalších místech, musí volit některý z dalších oborů, jakými jsou Pedagogické lyceum, Gymnázium nebo Předškolní a mimoškolní pedagogika. Stejně je tomu u oboru 78-42-M/03 Pedagogické lyceum a jeho zaměření, kdy “Humanitní studia a psychologie“, „Tělesná výchova a sport“ či „Hudební a výtvarná umění“ jsou rovněž zaměřeními oboru.

30. 01.
Ředitel školy vyhlásil kritéria pro letošní přijímací řízení.

Milí uchazeči o studium, protože už neočekáváme žádné legislativní změny ze strany ministerstva školství, zveřejnil ředitel školy finální podobu kritérií přijímacího řízení, včetně kapacit oborů a termínů předzkouškových kurzů. Podrobné údaje se dozvíte na odkazu PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ.

16. 01.
Nultý ročník 2024

V sobotu 20. 1. 2024 se uskuteční O. ročník, tj. sobotní společné dopoledne pro zájemce o studium na naší škole. Předpokládáme velký zájem, dostavte se proto do školy mezi 8.30 - 8.45 hod., abychom stihli prezenci a nenarušovali program, který zahájíme v 9.00 hod. ve velké červené aule. Následně se rozdělíme na skupiny, které budou absolvovat přednášku „Osobnost člověka, úspěch, jak zvládnout stres u přijímacích zkoušek", dále projdou aktivitami spojenými s informatikou a s cizími jazyky. Obdrží také podrobnější informace o předzkouškových kurzech z českého jazyka a matematiky, které otevřeme v měsíci březnu.

06. 01.
Uchazečům o studium.

Dne 29. prosince 2023 byla ve Sbírce zákonů vyhlášena novela školského zákona (zákon č. 421/2023 Sb., kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb.) a vyhláška č. 422/2023 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři. Oba právní předpisy nabývají účinnosti dnem 1. ledna 2024.

Na jejich základě připravíme a zveřejníme  v odkazu přijímací řízení na našich webových stránkách do konce ledna podrobná kriteria přijímacího řízení na naši školu.

23. 12.
2023
Pár slov k nadcházejícím svátkům.

Milí studenti, kolegové, přátelé a kamarádi.

Pro vás všechny je určeno pár slov, která přikládám.

Karel Kostka

27. 11.
2023
Nejlepší KOSTKY na Vsetíně

Tento titul obdržel tým učitelů naší školy, který se každoročně účastní tradičního turnaje ve volejbalu s názvem Vsetínský kantor. Jako správní učitelé učí sportovním dovednostem i své studenty, díky tomu už máme úspěšná družstva studentů nejen ve volejbalu, ale i ve florbalu a dalších disciplínách, ve kterých sbírají ocenění a tituly. Učitelům i studentům děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce při účasti v dalších soutěžích. Diplomy za výsledky průběžně umísťujeme na nástěnku v přízemí budovy A, poháry doplňujeme do vitrín u recepce.

Archív aktualit

AKTUÁLNĚ OBRAZEM

Lyžařský výcvik - 2. týden

Nová radnice se mění ve školu

STUDIJNÍ PROGRAMY

Předškolní a mimoškolní pedagogika

Učitelství pro mateřské školy

Pedagogické lyceum

Tělesná výchova a sport

Ekonomika a podnikání

Žurnalistika a média

NÁZORY ABSOLVENTŮ

Veronika Švachová

Učitelka v mateřské škole Valašské Klobouky (absolvovala 2018)

"Jsem velmi spokojená a hodně příprav a rad si beru ze střední školy."

Stanislav Bačo

Student prestižní South Carolina State University USA (absolvoval 2014)

"Kostka škola vás dokáže motivovat k touze něčeho v životě dosáhnout!"

Terezie Tománková

Populární redaktorka a moderátorka TV Prima (absolvovala 1996)

"Tuto školu mohu těm,kteří chtějí něco dokázat, jenom doporučit!"

Jakub Tomek

Student politologie na Univerzitě Hradec Králové (absolvoval 2013)

"Kostka škola mne naučila kriticky myslet a nebát se stát si za svým názorem."

Dominika Madalová

Studentka Trnavské univerzity, obor učitelství anglického jazyka a literatury (absolvovala 2016)

"Veľmi rada spomínam na Kostku, pretože ma veľa naučila."

IROP

OP JAK