ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNaši studenti ve Val Gardeně

Adaptační kurz G4.A 6.9.2018
2023-04-26 Poslední zvonění
Memoriál K. Bělíkové - 11. ročník
Výlet na stáži v Německu (více Rserver)
Matematický klokan
2021-12-01 Krabice od bot
Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín

Naši studenti ve Val Gardeně

12.03.2017

Není lyžování jako lyžování. A aby lyžování opravdu stálo za to, vyrazila skupina našich studentů do jednoho z nejkrásnějších lyžařských areálů na světě, do srdce Dolomit - údolí Val Gardena v italském regionu Jižní Tyrolsko.
Po jednodenní cestě přivítalo středisko lyžaře slunečným počasím a teplotou kolem nuly. Hotel BOÉ nabídl vedle luxusního ubytování i kuchyň, lyžárnu či podzemní parkoviště, nicméně tím hlavním, co všechny zajímalo, byly sjezdovky. A ty opravdu stály za to!
Každý den od 8.30 do 17.30 tak naši lyžaři „brousili" svými lyžemi (a jedním snowboardem) svahy, ať už ty modré, červené, či nejoblíbenější černé. Mnohokrát si sjeli Saslong, tedy sjezdovku, kde se každoročně pořádají závody světového poháru ve sjezdu, či vyzkoušeli 10,5 kilometru dlouhou sjezdovku La Longia , která nabízí úžasné výhledy na nejvyšší štíty Dolomit. Její trať začíná na vrcholu Secedy, odkud padá v mírných zatáčkách až k Cuca Saddle. Postupně se rozšiřuje, prochází "kaňonem", na jehož skalách září vodopády a ledopády a končí hluboko v údolí. No a samozřejmě - studenti si vyzkoušeli i desítky dalších a dalších sjezdovek.
Až pojedeme příště, neváhejte a přidejte se k nám!

Naši studenti ve Val Gardeně