FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžák
Stáž ve Španělsku 2009
Adaptační pobyt prváků v Itálii září 2018
Nultý ročník - 4. setkání
2. nultý ročník
Berlín 2017
Školní kolo Chemické olympiády 11.3.2019
Úvodní stáž studentů - Itálie 2011

Vzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska   

09.10.2019

Studenti Střední školy Kostka vysázeli 7. října 2019 u vsetínského zámku, společně s pracovníky Muzea regionu Valašsko, padesát cibulek narcisů, které až rozkvetou budou připomínat židovskou hvězdu.

Studenti si tak spolu se zaměstnanci muzea budou každoročně na jaře, při rozkvětu narcisů připomínat osudy židovských dětí a jejich rodin ze Vsetína a okolí, které trpěly v době druhé světové války, v době holocaustu. Děti byly násilně vyrvány ze svých rodin, odvlečeny do terezínského ghetta a později do koncentračních táborů k otrocké práci či v ještě horším případě se staly obětí tzv. konečného řešení židovské otázky a byly usmrceny v plynových komorách.

Muzeum regionu Valašsko uchovává „paměť regionu“, tedy i vzpomínky a doklady o životě a smrti těchto dětí a jejich rodin. Od této chvíle bude možné si každoročně na jaře židovské rodiny s jejich dětmi připomínat u narcisů kvetoucích v trávníku před zámkem. Jména obětí nacismu ze židovských komunit Vsetína a okolí, zavražděných v létech 1939 – 1945, jsou uvedena na pamětích deskách na zdi hřbitova na ulici Jabloňová.

Nesmíme zapomenout. Naše vzpomínky budou uchovány.

 

Vzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska
Vzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska
Vzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska
Vzpomínka na oběti holocaustu ze Vsetínska
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA