ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPro uchzeče o studium - nultý ročník v sobotu 16. 1. 2020 se ruší

Život ve škole
Sbírka pro Dominiku Madalovou
ústní maturita
Florbal
Lyžák - L2.A, P2.A, P2.B
2020-01-05 Lyžák 1. týden G4.A+L2.A
Lyžařský výcvik 2011

Pro uchzeče o studium - nultý ročník v sobotu 16. 1. 2020 se ruší

12.01.2021

Do konce ledna zveřejníme pro všechny uchazeče kriteria přijímacího řízení, uzpůsobíme je doporučením ministerstva školství. Pro informaci uvádíme alespoň některá stěžejní opatření:

Kvůli pandemii koronaviru byla v minulém roce výrazně omezena výuka ve školách a distanční úroveň vzdělávání některých žáků. MŠMT proto s ohledem na tyto okolnosti upravilo podmínky přijímacího řízení na střední školy v tomto roce. Úpravy se týkají zejména přijímacích zkoušek žáků 9. tříd.

Přihláška se podává do 1. března 2021 (rozhoduje razítko na poště) na standardním formuláři střední škole.

Není nezbytnou podmínkou mít přihlášku potvrzenou základní školou, stačí přiložit úředně ověřené kopie vysvědčení (výpisů z vysvědčení).

Ke konání přijímací zkoušky (pokud se koná) dostane uchazeč vždy s předstihem od střední školy pozvánku.

Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory a nástavby se budou konat 12. a 13. dubna 2021, jednotné přijímací zkoušky na víceletá gymnázia se budou konat 14. a 15. dubna 2021.

Pokud škola pro první kolo přijímacího řízení obdrží stejný nebo nižší počet přihlášek, než kolik

plánuje přijmout uchazečů, může ředitel školy rozhodnout o nekonání jednotné i školní přijímací

zkoušky, pokud byly součástí vyhlášených kritérií a pokud si tuto možnost v kritériích stanovil.

Toto rozhodnutí musí nejpozději do 8. března 2021 oznámit na webu školy a do 19. března 2021

o něm informovat uchazeče. Školy zároveň budou moci rozšířit okruh vysvědčení, která budou

v rámci přijímacího řízení zohledněna.

Každý uchazeč, který koná jednotnou přijímací zkoušku, ji bude moci konat ve dvou termínech.

Tuto možnost tak v letošním školním roce mají i uchazeči, kteří podají pouze jednu přihlášku,

nebo ti, kteří podají jednu přihlášku na obor vzdělání s maturitní zkouškou a jednu přihlášku

Pokud jednotnou přijímací zkoušku koná pouze jedna ze škol, na které se uchazeč hlásí, koná tuto

jednotnou přijímací zkoušku v obou termínech na této škole.na obor vzdělání s výučním listem.

Seznam přijatých uchazečů zveřejní škola nejdříve 28. dubna 2021, nejpozději pak 2 dny poté, co

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zpřístupní škole výsledky jednotných přijímacích zkoušek.

Pokud už ředitel školy vyhlásil a zveřejnil kritéria pro 1. kolo přijímacího řízení, musí je do 31. ledna

2021 upravit tak, aby byly podmínky v souladu s tímto opatřením.