ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNetradiční setkáni absolventů

Krajské finále ve florbale - Uh. Brod
Stáž Itálie
Filharmonie - Zlín
Matematický klokan
Třetí nultý ročník
2021-11-26 Ekonomická olympiáda
Výtvarné práce studentů - koláže
Nultý ročník - I. setkání

23.06.2022

Že se absolventi různých škol po nějaké době scházejí, je celkem běžná věc. Na SŠ Kostka se nám setkávají absolventi nejen různých oborů, ale i různých generací. A tak se nám stane, že absolventka pedagogického oboru, která vystuduje učitelství pro první stupeň ZŠ, přivítá ve své třídě čerstvé absolventy mateřské školy z Kostky. A tak pro ně připraví ve spolupráci se studenty střední školy poznávací setkání. A tam se setkají současní i bývalí studenti a jejich učitelé, ze kterých se v některých případech vyklubou ještě rodiče prvňáčků – návštěvníků. Trochu nepřehledné, že? Ale pro nás je to signál, že se se nám práce daří a máme z toho velkou radost. Více si přečtěte v následujících řádcích.

V závěru školního roku navštívila Střední školu Kostka výprava prvňáčků ze ZŠ Ohrada. Přivedla je k nám paní učitelka Anitka Valchářová, absolventka naší školy, která mezi tím vystudovala školu vysokou se zaměřením na učitelství 1. stupně, a začala vyučovat v první třídě základní školy na Ohradě.
Malí školáci nejprve poznávali tajemství chemie s panem učitelem Radimem Ondrou, který nejprve zkomplikoval život učitelům výtvarné výchovy, když ukázal, že modrá barva se žlutou vytvoří růžovou, a že když chceme změnit červenou barvu na zelenou, stačí zatřepat. Pak si děti vytvořily lávovou lampu, zeleninovou duhovou sodovku, noční UV lampičku a celé bádání završily umělým sněhem a pěnovou sopkou. Na závěrečný dotaz: „Kdo bude chemikem?“ se zvedl les rukou. Tak uvidíme. J

Poté se malí návštěvníci spolu se studenty G1.A ponořili do bádání o hmyzu. Prozkoumali několik zástupců hmyzu s proměnou nedokonalou a sáhli si na pakobylku indickou, která se mnohým z nich ani nevešla do dlaně. Malí školáci byli odvážní a pakobylku pohladili všichni. Pak si povídali o vývinu motýlů, kteří prochází od vajíčka po dospělce proměnou dokonalou. Sami si velmi zručně, za pomoci mladých gymnazistů, papírové motýlky vyrobili. Studentka Jana Trochtová jim pak vyprávěla o akvarijních rybičkách a něco málo ze života akvaristy. Děti naslouchaly velmi pozorně a za odměnu dostaly záložku do knihy ve tvaru rybky. Mezi tím se gymnazistům pochlubily, že už samy čtou.
Bylo to velmi příjemné setkání. Jsme rádi, když se k nám naši úspěšní absolventi vrací a těší nás vzájemná spolupráce našich studentů s učiteli i dětmi ze základních škol.
Těšíme se na další podobná setkání.

ZŠ-Ohrada-20.6.22 (2)
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (3)