ÚvodKostka školaAktualityKostka školaG2.A na městském úřadě

2019-10-01 Exkurze Hyundai

G2.A na městském úřadě

26.02.2020

V rámci výuky OBV se studenti G2.A vydali na exkurzi na Městský úřad Vsetín. Přivítal je tajemník úřadu Ing. Radomír Zimek. Spolu s manažerem kvality Ing. Pavlem Pelcem provedli studenty budovou od prvního do osmého patra. Studenti usedli v místnosti ve 4., tzv. „starostenském“ patře, kde pravidelně jedná Rada města Vsetína, má své kanceláře starosta i místostarostové. Pak si prohlédli odkazy na naše partnerská města, a dozvěděli se něco o provozu úřadu. Navštívili také redakci Vsetínských novin v sedmém patře a do osmého vystoupali za paní Nepožitkovou, se kterou pravidelně spolupracujeme při slavnostních událostech u pomníků a památníků. Nakonec se vydali na matriku, kde zjistili, jak to funguje, když se lidé do matriky zapisují při narození, svatbách, ale i úmrtí, při stěhování atd… Na stejném patře shlédli fotografie a seznam zastupitelů města i památné místo věnované paní Jarmile Šulákové.

Zjistit, jak funguje úřad obce s tzv. rozšířenou působností v praxi je jistě zajímavější, než se o tom jen učit z učebnice. Když budou studenti na úřadě cokoliv vyřizovat, budou už mít přehled, kam jdou a na koho se v které věci mohou obrátit.

Město Vsetín má zřízeny podpůrné informace pro občany, kteří si v různých životních situacích potřebují vyřídit různé věci (odkaz), což je kvalitní služba, která v praxi hodně pomáhá. Stejně dobře funguje objednávkový systém WebCall, kde je možné se objednat ke konkrétnímu vyřizování na konkrétní čas a není nutné čekat v řadě.

J.Š.

Stránky města-odkaz