FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaBeseda na téma surdopedie
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Itálie - Rimini
Piškvorky
Darování krve 6. 2. 2019
Darování krve 2018 - 5. ročník
2019-11-20 Volejbal-turnaj 17.listopadu
Exkurze do Osvětimi 09
Ples
Fialový den 2010

Beseda na téma surdopedie   

15.12.2021

 

Dne 6.12.2021 se studenti lycea, napříč všemi ročníky, měli možnost setkat s naší úspěšnou absolventkou, Radkou Mrlinovou, dnes studující na MUNI (Masarykova univerzita v Brně). Radka za nimi přijela s workshopem na téma surdopedie a její problematika. Jde o téma, kterým se zabývá v rámci své bakalářské práce. A naše lyceány zaujala.

Surdopedii řadíme do speciální pedagogiky (v rámci systému pedagogických disciplín) a jde o obor, který se z pedagogického hlediska zabývá dorovnáním podmínek pro vzdělávání osob se sluchovými vadami, včetně hluchoty.

Naši studenti se dozvěděli kdy a jak mohou vady sluchu vznikat a jak jsou ve škole kompenzovány. Hovořilo se také o znakové řeči o odezírání i o kompenzačních pomůckách. Radka Mrlinová neopomněla ani apel na prevenci před ztrátami sluchu až ohluchnutím u původně zdravých jedinců, jako je minimalizovat pobyt v hlučném prostředí, dbát na správnou hygienu sluchových ústrojí, nepodceňovat nachlazení, rýmy ani záněty, chránit hlavu před úrazem.

Jsme rádi, když se naši absolventi vracejí k nám do školy, šíří naše dobré jméno a s respektem hovoří o svém vzdělávání u nás. O to víc nás těší, když jsou na vysokých školách úspěšní a dokázali se tak významně profilovat v oboru, který pomáhá potřebným. Za setkání Radce Mrlinové děkujeme, současní studenti jistě její přínos ke svému vzdělávání ocení (zejména maturanti v okruhu speciální pedagogika).

 

Beseda na téma surdopedie
Beseda na téma surdopedie
Beseda na téma surdopedie
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ