ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

ÚvodKostka školaAktualityKostka školaAction Week v naší škole

P1.A na kurzu stolování a etikety
Den učitelů
Nultý točník - III. setkání
Třídní tabla 2019-2020
Otevírání nové školní budovy
Španělsko
Lyžák
Třídní tabla 2012/2013

29.06.2022

Action Week je mezinárodní akce na podporu potravinové spravedlnosti. I naše škola se zapojila do tohoto mezinárodního projektu.

V České republice jsou tyto aktivity organizovány společnostní Fairtrade Česko a Slovensko. V tomto případě se jednalo o promítání filmů s tématikou fair trade a následné diskuse.

Tématem aktuálního českého Action Week bylo i v souvislosti s blízkým Mezinárodním dnem proti dětské práci (12. 6.) pěstování kakaa v Pobřeží slonoviny. Tým našeho dokumentaristy Stanislava Komínka zde v roce 2020 natočil dokument, který od té doby získal několik prestižních cen a do vysílání ho zařadila i Česká televize. Snímek vypráví o neradostné situaci pracovníků v západoafrických dolech a zemědělských družstvech a dokumentuje možnosti, jaké má evropský konzument čokolády, chce-li se osobně podílet na jejich zlepšení.

Film zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14459346855-ve-stinu-kakaovniku/

Naše škola nese titul Fairtradová škola. Svět kolem nás nám není lhostejný. Přemýšlíme o své budoucnosti i o tom, jak ji aktivně ovlivňovat.

ActionWeek1
ActionWeek2