ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNáš student v české biatlonové reprezentaci!

2. nultý ročník
2023-04-26 Poslední zvonění
Školní kolo soutěže v anglické konverzaci
Vánoční bruslení
Ingolstadt_Vsetín
Stužkovací ples
Itálie prváci
Okresní kolo ve florbalu dívek

Náš student v české biatlonové reprezentaci!

12.03.2018

Nestává se každý den, aby se už v dospělé reprezentaci objevil středoškolák. V případě našeho studenta Jakuba Štvrteckého je tomu jinak – Jakube blahopřejeme!

Vedení školy.

Překvapení! Biatlon vsadí na mladou krev

Dnes 10:41 - Praha

Pozor, český biatlon vytasí další eso. Na závody Světového poháru do Norska nominoval šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář talentovaného juniora Jakuba Štvrteckého. Mezi ženami se pak vrací do Světového poháru olympionička a juniorská mistryně světa Markéta Davidová.

Mladý biatlonista Jakub Štvrtecký dostane šanci ve Světovém poháru dospělých.

biatlon.cz

Onemocnění Michala Šlesingra mohlo zamotat trenérům hlavu, podle Rybáře ale bylo brzy jasno. Devatenáctiletý mladík Štvrtecký byl prý logickou a jednoznačnou volbou. „Kuba, přestože mezi juniory závodí teprve prvním rokem, patří na trati k absolutně nejrychlejším. Světový pohár zkouší i řada dalších juniorů, a tak budeme mít alespoň porovnání," vysvětlil svůj nominační počin šéftrenér pro biatlon.cz.

Namlsaní čeští fanoušci prý ale zatím nemají čekat, že Štvrtecký vtrhne mezi elitu a nandá to hvězdám. „Získat zkušenosti v atmosféře Světového poháru. Nic víc od Kuby nečekáme," mírnil Rybář představy o tom, že mladík rozšíří sbírky úspěchů českého biatlonu z olympijské sezóny.

Mladík, který skončil minulý týden šestý ve vytrvalostním závodě na juniorském MS, byl štěstím bez sebe. Moc dobře si prý ale uvědomuje, že k nominaci mu pomohly i zdravotní trable staršího kolegy. „Je mi líto, že Boušek onemocněl. Vím, že jinak bych nikam neletěl. Na druhou stranu si té šance velmi vážím a jsem za ni rád," nechal se slyšet rodák z Velkých Karlovic v Beskydech před pondělním odletem do Norska.

Program v Oslu začíná ve čtvrtek sprintem žen (12:00). Mužský závod je naplánovaný na 14:45.