ÚvodKostka školaO školeKostka školaHistorie školyKostka škola2009 - 2013

Poslední zvonění
Vánoční volejbalový turnaj

2009 - 2013

1. září 2009 byla zahájena výuka v nové přístavbě budovy A, kterou si vyžádal nárůst počtu tříd v nových studijních oborech a otevření druhé třídy mateřské školy. Studenti tak začali využívat speciální jazykové a počítačové učebny s dotykovými tabulemi, stupňovitou posluchárnu a také architektonicky zajímavě řešený výtvarný ateliér v prosklené střešní části budovy A. V souvislosti s přístavbou byla také provedena výrazná změna průčelí budovy A - mj. výměna luxfer za vakuová okna a nový barevný nátěr fasády.

Září 2009 - přístavba otevřena

1. září 2009 přineslo nejen otevření nových výukových prostor, ale také řadu změn ve vzdělávacím procesu. Ekonomicko-podnikatelská větev naší školy prošla zásadní obnovou. Obor „Podnikatel", dosud základní studijní obor, byl pedagogy školy pod vedením ředitele rozpracován v intencích státem určeného rámcového vzdělávacího programu „63-41-M/01 - Ekonomika a podnikání" do čtyř školních vzdělávacích programů, vycházejících z původních zaměření. Druhé desetiletí nového milénia jsme zahájili prvními maturitními zkouškami v oboru Pedagogické lyceum. Navzdory novým, složitějším podmínkám se státní maturitní zkoušku podařilo nejen všem úspěšně vykonat, ale potěšující bylo, že řada absolventů ihned pokračovala ve studiu na VŠ či našla své uplatnění v mateřských školách ve Vsetíně i okolí, což platilo i v dalších letech. První maturity dalších nových oborů připadly na rok 2013, kdy poprvé maturovali žáci šestiletého gymnázia a také inovovaného oboru Ekonomika a podnikání. Z první maturující třídy G6.A 75% absolventů maturovalo s vyznamenáním!

117 absolventů roku 2013

V roce 2012 byla uvedena do provozu školní autobusová linka z Púchova zajišťující pravidelnou každodenní dopravu našich žáků novým vlastním školním autobusem. I tento faktor jistě přispěl k tomu, že počet slovenských státních příslušníků studujících na Střední škole Kostka stoupl na 69 žáků.